Kaçovv: Şimşek McQueen Rocket League’e Geliyor!

Pixar’ın en sevilen animasyonlarından olan, internetin ‘meme’ kültürüne büyük katkı yapan Arabalar filminin ikonik karakteri Şimşek McQueen Rocket League arenasına konuk olmaya hazırlanıyor.

2015 yılında oyucularla buluşmuş olan Rocket League bizlere arabalarla futbol oynama fantazisini yaşatmıştı.

Kimileri hayli fantastik, kimileri ise kült arabalarla dev bir arena içinde fizik kurallarını hiçe sayıp taklalar atarak dev topu kaleye sokmak ise oyuncuları hayli heyecanlandırdı ve oyun kısa sürede büyük bir başarıyoa ulaştı. Geçtiğimiz yıllarda ise Rocket League oynaması tamamen ücretsiz modele geçiş yaptı.

Rocket League tarihinde ilk kez “yaşayan bir arabayı, Şimşek McQueen’i oyuna eklemeye hazırlanıyor.

Şimşek McQueen beraberinde pek çok yan ögeyi de getirecek.

7 Kasım itibariyle oyuna eklenecek olan Şimşek McQueen tamamen dinamik ifadelere sahip olacak. Örneğin fazla hızlandığında gözleri topa tamamen odaklanacak veya sahada rakiplerini izleyecek. Bu özellikleriyle bir ilk olacak kırmızı şimşeğimiz paketinde haricen çıkartmalar, tekerlekler, oyuncu marşı ve gol patlaması gibi farklı kozmetik ögeler de olacak.

Oyun dünyasına özellikle son yıllarda sayısız işbirliği gördük.

Konunun bayrak taşıyıcısı konumunda ise elbette Fortnite var. Popüler kültürün parçası haline gelmiş pek çok marka ile işbirlikleri sayesinde hem oyun içi satışları hem de oyuncu sayısını katlayan Fortnite’ın ayak izlerini bugün pek çok firma takip etmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx