İsraillilerin kirli Jehezkel planı: Antalyaspor üzerinden Türkiye’yi suçlayacaklar

Antalyaspor’un Trabzonspor maçının hemen sonrasında kadro dışı bıraktığı ve sözleşmesini feshedeceğini belirttiği Jehezkel ile ilgili olarak somut bir gelişme yaşanmadı. Bu konunun perde arkasında ise Jehezkel’in temsilcilerinin FIFA tehdidi var.

Oyuncu tarafı sözleşmelerinin feshedilmesi halinde FIFA’ya giderek geçici lisans çıkartabiliyor. Bununla birlikte oyuncu kendisine ırkçılık yapıldığını öne sürerek hukuki haklarını arayabiliyor. Antalyaspor Kulübü, konuyla ilgili olarak adil bir yargılanma olmayacağını ön görüyor. Bu da Antalyaspor’un oyuncuyla ilgili ciddi bir tazminat ödeme ve belki de transfer yasağı cezası alması anlamına geliyor.

Antalyaspor ‘kalan ödemeye karşılık oyuncuyu verelim’ istedi

Kırmızı beyazlılar bu sorunları yaşamamak adına Jehezkel’i eski kulübüne göndermek istedi. Ancak Hapoel Ber Sheva oyuncunun bonservisindeki kalan rakamın kendilerine ödenmesini talep etti. Antalyaspor’un kalan bonservisi ödemeyerek oyuncuyu geri gönderme çabasına olumlu yanıt vermeyen İsraillilerin futbolcunun sözleşmesini sonlandırmaya çalıştığı belirtildi.

İsrailliler ne yapmaya çalışıyor?

Böylelikle Jehezkel boşa çıkmış olacak ve geçici lisansla İsrail’de yeniden forma giyebilecek. Antalyaspor, kalan taksitleri ödemek zorunda bırakılacak ve oluşturacakları mağduriyetle Avrupa futbolunda ırkçılık algısı oluşturmaya çalışacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx