‘Hayatla Barış’ için geri sayım başladı

Taner Ölmez’in Barış Telli’yi canlandırdığı filmin muhteşem oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler ise Nazan Kesal, Bülent İnal, Gürkan Uygun, Biran Damla Yılmaz, Sinan Tuzcu, Erkan Üçüncü, Arben Akış, Alara Turan, Mekin Sezer, Gurur Çiçekoğlu ve Devrim Kabacaoğlu. ‘Hayatla Barış’, 23 Şubat’ta vizyona girecek.

‘İnsanlar umutla ayrılacak’
‘Türkiye’de yapılmış en büyük prodüksiyonlu gerçek bir umut filmi’
Barış Telli’yi oynayan Taner Ölmez, “Benim için özel bir proje… Farklı bir iş. Çalışması çok zordu. Fiziksel anlamda inanılmaz zordu. Barış yükümün yüzde 70-80’ni aldı. Duygusal anlamda Barış ve arkadaşları çok müsade etmedi. Hemen beni aralarına aldılar. Aralarında yabancılık çekmedim. Fiziksel anlamda zorlandım. Değnekle iki tur atın bakın neler oluyor. Böyle iyi insanın hayatını oynamak çok değerli. Her dakika yanımdaydı. Eve iş götürdüğüm projeydi. Ellerimde nasırlar var geçmedi. İyi ki varlar ama… Türkiye’de yapılmış en büyük prodüksiyonlu gerçek bir umut filmi… Bu filmde de insanlar ağlayacak ama sonunda umutlu ayrılacaklar. Futbol Türkiye’de en sevilen şey. Bu filmin, dili, dini ve ırkı yok” dedi.

‘Taner beni çok güzel yansıttı’
Telli, “Duygusal anlar yaşıyorum. Kendimi spora adayan biriyim. Sadece spor değil, bir insana umut ve dokunmak için yola çıktım. Taner beni çok güzel yansıttı. Yıllar önce Taner’i izlediğim zaman, ‘Ne kadar çok bana benziyor’ demiştim. Sonra beni canlandırdı. Taner’in elleri patlamasına rağmen, ‘Yarın dinlenelim’ diye söyledim ama o devam etti, çalıştı. Koltuk değnekleriyle ona ödev verdim. İnsanlar yaşarken de anılmalı…Bu film bu yönüyle de bambaşka bir proje. Bu filmi Türkiye’den sonra dünyaya da izletmek istiyoruz” diye konuştu.

‘Hayatı hepimizi etiketledi’
Bülent İnal, “Bu serüven hepimize güzel anlar yaşattı. Barış özel biri… Hayatı hepimizi etiketledi, İzleyen herkesin üzerinde de kalıcı hisler bırakacak ” şeklinde konuştu.

‘Evrensel bir film’
Nazan Kesal, “Her insanın karakteri kaderidir düşüncesinden yola çıkarak Barış’ın o kadar güçlü karakteri ve kişiliği varmış ki hayal kurmayı, umudu elden bırakmayan özel biri… Böyle projede olmak gurur verici. İnsana dair evrensel bir film. Gerçek bir umut hikayesi… Barış’lara umut olacak. Ailelere, özellikle annelere sesleniyorum bu anlamda evlatları varsa bu filmi izlesinler. Cesaret bulacakları film” ifadelerini kullandı.

‘Çocuğuma Barış adını verdim’
Filmin yapımcısı Hünkar Doğan, “Antrenmanlara gittiğimde Taner’in avuçlarından kanlar geliyordu. Mesleğe olan inancı onu durdurmadı. Projenin amacı çok güçlü. Bir felaketten sonra Barış umuda dönen bir karakter. Barış’ı aslında dünya tanıyor. Biz sadece Türkiye’de değil dünyada küçük kasabalara kadar eve girmek ve umut dağıtmak istiyoruz. 2.5 yıllık bir proje… 22 aylık çocuğum var adını Barış koydum. Büyüdüğü zaman, öyle bir kişinin ismini taşıdığını bilsin ki, hayatında çıkabileceği engelleri nasıl aşabileceği bir rol modeli olsun. Dünyada herkese bu yapım umut olacak. Tamamen insan ve umut hikayesi…” açıklamasını yaptı.

Medya Door / Hünkâr Doğan ve GC Prodüksiyon ortak yapımcılığında, Ekin Pandır’ın yönetmenliğinde çekilen film, Caner Erzincan ve Koray Yeltekin’in senaryosuyla sımsıcak bir umut hikayesi olarak sinemaseverlere hediye ediliyor. Sektöründe ismini altın harflerle yazdıran Fahir Atakoğlu’nun da müziklerini yapacağı film, bu yönüyle de sinema tarihinde önemli bir yere sahip olacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx