Gölette saklanan kurbağanın yerini tesit edebilirseniz 10/10 bir görüşe sahipsiniz demektir

Zekâ testi oyunları, gözlem yeteneklerinizi ve bilişsel becerilerinizi test etmek için hazırlanan harika bir araçtır. Bu tarz testleri ne kadar çok çözerseniz bilişsel becerilerinizi ve gözlem yeteneklerinizi de o denli geliştirebilirsiniz.

Kendinizi geliştirmek adına hazırlanan bu bulmacada ise gölette saklanan kurbağanın yerini tespit etmeniz isteniyor. Basit görünen ancak zorlayıcı bir mücadele olan bu gölet bulmacası, test aşamasındayken katılımcıların sadece %5’i verilen sürede gölette saklanan kurbağanın yerini tespit edebildi. Ve bu zekâ testin de cevabın bulunduğu rekor süre 3,25 saniye.

Siz bu rekoru kırabileceğinize inanıyor musunuz? Kendinize bir şans vermeye ne dersiniz?

GÖLETTE SAKLANAN KURBAĞANIN YERİNİ TESİT EDEBİLİR MİSİNİZ?Yukarıdaki görselde bir gölet içerisinde yüzen balıklar, ördekler ve nilüfer yapraklarını görüyorsunuz. Ancak bu resimde ufak bir misafir daha var. Gölette saklanan bir kurbağa var ve sizden gölette saklanan bu kurbağanın yerini tespit etmenizi istiyoruz. Bunun için sadece 10 saniye süreniz var.

Verilen süre içerisinde gölette saklanan kurbağayı bulan %5 kişi arasında yer alacak mısınız görmeye ne dersiniz? Eğer %5 içerisine girerseniz bu sizin üstün gözlem yeteneğine sahip olduğunuzu ve küçük ayrıntıları dahi gözden kaçırmadığınıza, bu işte oldukça iyi olduğunuzu gösterecek.

Hala gölette saklanan kurbağanın yerini tespit edemediniz, arıyor musunuz? Bir ipucuna ihtiyacınız mı var? O zaman gölet resminde nilüfer yapraklarına dikkatlice bakın. Çünkü kurbağa nilüfer yapraklarının arasında saklanıyor ve renkleri aynı olduğu için dikkatinizden kaçıyor.

KAMUFLAJ KONUSUNDA YETENEKLİ KURBAĞANIN YERİ

İpucu işinize yaradı mı yoksa halen daha arıyor musunuz? Sürenin bitmesine çok az kaldı. Gölette saklanan kurbağanın yerini tespit edemediyseniz üzülmeyin. Mücadelede süre bittiğinde sayfayı aşağıya doğru kaydırarak çözüm görseline ulaşabilirsiniz.

Ve süre bitti. Gölette saklanan kurbağanın yerini tespit edebildiniz mi yoksa daha bulamadınız mı? Şimdi derin bir nefes alın ve arkanıza yaslanın.

İşte gölette saklanan kurbağanın yeri;Peki, siz verilen süre içerisinde gölette saklanan kurbağanın yerini tespit edebildiniz mi? Sizin rekor süreniz kaç saniye? Yorumlarda bizime paylaşın!

İlginizi çekebilir;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx