Temel Karanmollaoğlu: Millet İttifakı’nın sürekli olması gibi bir konu olmaz

Millet İttifakı ortağı Saadet Partisi’nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Millet İttifakı’nın sürekli olması gibi bir konu olmaz” dedi. “Millet İttifakı bu sefer uzun sürdü” diyen Karamollaoğlu, sebebini de, “Bizim esas derdimiz hükümet olmak değil, esas derdimiz sistemi değiştirmek. Tek kişinin yönetimiyle bu olmuyor sıkıntı doğuyor. Hakikaten bu sistem işlemiyor, diktatörlüğe evriliyor. Onun için derdimiz oydu” şeklinde açıkladı.

Temel Karamollaoğlu, Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e konuştu. Seçim sonuçları için “İnşallah Cenabı Hak bizi sıkıntılardan kurtarır. Allah yar ve yardımcımız olsun” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Huzurlu bir ortam olacağına ilişkin bir havada şimdilik maalesef gözükmüyor”

“Ülkemizde huzur ortamı oluşmasını arzu ederiz. Bu iktidarın da ülkenin de muhalefetin de faydasına. Ama bir huzur ortamı olmazsa, birileri ‘Ben oylarımı arttırıyorum’ zannederken vatandaş durduk yere sıkıntının içine sürükleniyor. Kargaşa içerisinde huzur bulamıyor. Ama huzurlu bir ortam olacağına ilişkin bir havada şimdilik maalesef gözükmüyor. Onu da ifade edelim. Allah yardımcımız olsun.

“Bizim esas derdimiz hükümet olmak değil, sistemi değiştirmek”

Millet İttifakı’nın sürekli olması gibi bir konu olmaz. Millet İttifakı bu sefer uzun sürdü. Şundan dolayı uzun sürdü: Bizim esas derdimiz hükümet olmak değil, esas derdimiz sistemi değiştirmek. Tek kişinin yönetimiyle bu olmuyor sıkıntı doğuyor.

Hakikaten bu sistem işlemiyor, diktatörlüğe evriliyor. Onun için derdimiz oydu. Ama o değişikliği yapana kadar Türkiye’nin problemleriyle ilgilenmeden olmaz. Onun için de bir bakıma geçici bir hükümetin kurulması gerekirdi. Orada da cumhurbaşkanlığı yardımcılığı vs gündeme geldi. Şimdi şartlar bundan sonra nasıl değişir, nereye evrilir bilmiyoruz. Onu da inşallah önümüzdeki aylarda görüşerek bir noktaya geliriz.”

Yazının tamamını okumak için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir