Sofralarımızdan Asla Eksik Olmayan Bu Kusursuz Yiyecekler Yaşlanmayı Yavaşlatıyor! İşte Mucizevi Yaşlanma Aksisi O Besinler

Pek çok kişinin nasıl âlâ ve mümkün olduğunca geç yaşlanacağı konusunda endişelenmeye başladığı yer burasıdır. Tasa verici olan yalnızca bilişsel gerileme değil, başka şeylerin yanı sıra pek çok bireyde yaygın olan alışkanlıklar tarafından da destekleniyor üzere görünüyor. Görme ve işitme üzere temel fonksiyonların yanı sıra cilt görünümü ve uygun kemik bakımı öncelik haline gelir.

YAŞLANMAYA KARŞI GAYRET ETMEK!

Sağlıklı yaşlanma ile ilgili birkaç teklif var. Bunların bir kısmı beslenme ile ilgilidir, bilhassa bugün listeleyeceğimiz bu mükemmel yiyecekler yaşlanmayı yavaşlatacaktır. Fakat, hareket alanımız olan tüm bu alanlara epeyce dikkat etmeliyiz. Bu nedenle sağlıklı beslenmenin yanı sıra etkin ve uyarıcı bir ömür sürdürmeliyiz.

Fizikî aktivite, sabit olduğu sürece ağır olmasa da, çeşitli sorunların ve patolojilerin önlenmesi için gerçek bir iksir üzere görünmektedir. Sağlıklı bir kiloyu korumak, çok içmek, güneşin ziyanlı ışınlarından uzak durmak ve gözlerinizi çeşitli aygıtlarda çok zorlamamak fark yaratabilir.

Sofralarımızdan asla eksik olmayan bu şahane yiyecekler yaşlanmayı yavaşlatır. Bu küçük genel tedbirler kemiklerin, cildin ve görmenin sıhhatine yarar sağlayacaktır.

YAŞLANMA AKSİSİ BESİNLER

Bunun için tertipli beslenmeye ne dersiniz? Açıkçası, bir uzman tarafından takip edilmek her vakit en uygun şeydir. Lakin buna karşın, yaşlanmaya karşı çabada başkalarından daha fazla müttefikimiz olabilecek birtakım yiyecekler olacaktır.

Örneğin, bunlar ortasında olağanüstü bir antioksidan kaynağı domates var. Ayrıyeten, mevcut zeaksantin, makülopati riskini azaltarak görüşün düzgün korunmasına katkıda bulunacaktır. Fakat C vitamini, K, fosfor ve kalsiyumun cilde, mukozalara ve kemiklere sağladığı yararlardan hiçbir eksiği yoktur.

Tavsiye edilen öteki besinler, beyin dostları ve çok daha fazlası ortasında antienflamatuar, antioksidan ve omega 3 özellikleri bakımından güçlü zerdeçal üzere baharatlar olacaktır.

KESİNLİKLE TÜKETMENİZ GEREKEN BESİNLER

Fındıklara da el koyuyoruz. Aslında ceviz, omega 3, omega 6 ve E ve B6 vitaminlerinin varlığı sayesinde bilhassa hudut sisteminin tertipli ve güzel çalışmasına yardımcı olur.

Son olarak, kırmızı meyveler, bilhassa görme ve dolanım için kusursuz olduğunu bildiğimiz yaban mersini olmak üzere gerçek bir tedavi olacaktır. Ayrıyeten bu durumda genel olarak tüm organizma için ancak hepsinden kıymetlisi beyin için anti-inflamatuar özellikler olacaktır.

Related Posts

Canlı yayında tiyatro prömiyeri

Google’ın takviyesiyle başlatılan Sahne 2.0’da geliştirilen yeni oyun projesi Istanbul to London, bu akşam canlı yayınla prömiyer yapacak. Sahne …

Preimplantasyon Genetik Tanı (PGT-A) yararlı mıdır?

Preimplantasyon Genetik Tanı (PGT) anne ya da baba adayında bilinen bir kromozom bozukluğu (PGT-SR) ya da tek gen hastalığının (PGT-M) varlığında …

Kanserli hücreleri öldüren virüs birinci kere bir beşerde denendi

Birinci kez “CF33-hNIS” (Vaxinia) ismindeki kanser tümörüyle savaşacak olan ilaç, bir hasta üzerinde uygulandı. İlaç daha evvel bir hayvan …

Türkiye’de her 3 şahıstan 1’i hipertansiyon hastası

Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Ali Deniz, 17 Mayıs Dünya Hipertansiyon Günü sebebiyle, hipertansiyon hastalığının nasıl teşhis edilebileceğini ve …

Gribe Karşı Kendinizi Silahlandırmak İster Misiniz? Öyleyse Bu Sebzeyi Daha Sık Yiyin

Yılın rastgele bir gününde grip olabilirsiniz, lakin hava soğuk olduğunda risk biraz daha yüksek üzere görünüyor. Kışın ve bahar mevsiminde …

Bilim Kurulu toplanıyor…

14:29 26 Nisan 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.