Sırrı Sakık ortaladı Erdoğan vurdu… MİT bu işin neresinde

Türkiye seçimlere doğru giderken HDP’li Sırrı Sakık PKK lideri Abdullah Öcalan ile ilgili tartışma yaratan bir iddiaya yer verdi.

Sakık “Kılıçdaroğlu kapalı kapılar ardında verdiği sözleri kamuoyu ile paylaşmalıdır. Öcalan dahil cezaevindeki tüm arkadaşlarımız için genel af çıkarılacak ve yurtdışında olanlar geri dönecek” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da canlı yayında katıldığı televizyon programında Sırrı Sakık’ın bu videosunu izleterek şu ifadeleri kullandı:

“Ne kadar cesurane ‘Bunları çıkartacağız’ diyor. Bu ülkenin yargısı böyle bir cezayı verdi. Apo’yla ilgili kararı yargı verdi. Kılıçdaroğlu hangi cesaretle bunu konuşabiliyor. Bunlar ortadayken bizim bu tartışmaları yapmamıza gerek var mıydı? Yargıyı hiçe sayıp cezalarla ilgili bunları konuşuyor. 14 Mayıs’ta beklediklerini bulamayacaklar. Gerçek yargı olarak, milletim son sözü söyleyecek gerekli olan kararı verecek. Adalet tecelli ederek yolumuza devam edeceğiz.”

İşte o anlar:

AHMET TÜRK: SIRRI SAKIK MİT’E RAPOR VERİYOR

Fakat Sırrı Sakık’ın kritik dönemlerde HDP’yi ve muhalefeti zor durumda bırakan açıklamaları yeni değil.

Daha önce de söz konusu benzer açıklamalar yapan Sakık için Sabah Gazetesi yazarı gazeteci Ferhat Ünlü, “MİT Efsanesi / İstihbaratın Gayriresmi Tarihi” kitabında Sırrı Sakık’ın MİT’e rapor verdiğini Odatv’ye anlatmıştı.

İşte o röportaj:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir