Şalvar fiyatları iki katına çıktı

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yaşayan Fatma Avan, yıllardır semt pazarında diktiği şalvarları satıyor. Fiyatların geçen seneye göre iki katına çıktığını ifade eden Avan, “Fiyatlarımız şu anda yükseldi. Kumaşlarımız zaten 150-175-200 lira. 175 lira büyük şalvar, küçük şalvarlar 35 liradan başlıyor, 50-60 lira, metresine göre değişiyor. Geçen sene 90 liraya, 80 liraya, 75 liraya verdiğimiz şalvarlar şu anda 150-200 lira dikilmiş hali. Müşteri de memnun değil biz de memnun değiliz” dedi.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde 25 yıldır şalvar dikip satan Fatma Avan, eşiyle birlikte semt pazarında tezgah açıyor. Tezgahının bir kenarına dikiş makinesini de kuran Fatma Avan, yaklaşan Kurban Bayramı sebebiyle siparişlere yetişmek için hem satış yapıyor hem de şalvar dikiyor.

“DİKİMLERİME HIZ VERDİM”

Fatma Avan şöyle konuştu:

“Ben çok meraklıydım, annem yaparken ben çok yapmak istedim ve amacıma ulaştım şu anda dikimimi yapıyorum. Kumaşlarımı gidip kendi elimle ben Adana’dan kendim getiriyorum. Hem özel hem de güzel, kumaşlarım kaliteli. Kötü kumaş kullanmıyorum şalvar dikiminde. Şalvar dikiminde bebekten tut, yaşlı ninelere her boy, her ölçüde şalvarlarım var, dikimini yapıyorum. Bayrama yakın olduğu için hediyelik olduğu için dikimlerime şu an da biraz hız verdim, daha çok dikiyorum.

“MÜŞTERİ DE MEMNUN DEĞİL BİZ DE”

Fiyatlarımız şu anda kumaşlarımız zaten 150-175-200 lira. 175 lira büyük şalvar, küçük şalvarlar 35 liradan başlıyor 50-60 lira, metresine göre değişiyor. Geçen sene 90 liraya, 80 liraya, 75 liraya verdiğimiz şalvarlar şu anda 150-200 lira dikilmiş hali. Müşteri de memnun değil biz de memnun değiliz ama böyle olmak zorunda. Kurtarmıyor, böyle olmasa da kurtarmıyor, emeğimiz çıkmıyor. Satışlarımı İstanbul’dan, Ankara’dan gelen misafirlerimiz çok beğeniyorlar, bir kere geldi mi bir daha gelip almak istiyorlar. Çok memnunlar benim yaptığım dikili şalvarlardan o yüzden yurt dışından bile gelip alanlar var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx