Koca, nüfusa oranla vaka sayısı en çok artan ve azalan illeri açıkladı

Fahrettin Koca, nüfusa oranla haftalık vaka sayısının en fazla Düzce, Çanakkale, Zonguldak, Yozgat ve Yalova’da arttığını, Kırklareli, Kilis, Samsun, Osmaniye ve Adıyaman’da ise nüfusa oranla vaka sayısının azaldığını bildirdi.

Koca, nüfusa oranla vaka sayısı en çok artan ve azalan illeri açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3-9 Nisan’da 100 bin nüfusta yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakası görülme oranı en çok artan ve azalan illerin grafiğine yer verdiği bir paylaşım yaptı.

Koca, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, vaka görülme oranı en çok artan illerin Düzce, Çanakkale, Zonguldak, Yozgat ve Yalova olduğunu bildirdi.

koca-nufusa-oranla-vaka-sayisi-en-cok-artan-ve-azalan-illeri-acikladi-866805-1.

Koca’nın paylaştığı verilere göre, nüfusa oranla vaka sayısı en çok azalan iller ise Kırklareli, Kilis, Samsun, Osmaniye ve Adıyaman oldu.

koca-nufusa-oranla-vaka-sayisi-en-cok-artan-ve-azalan-illeri-acikladi-866806-1.

Koca, paylaşımında “Vaka sayısı artış hızı azaldı. Vaka sayıları da tedbirlerle birlikte azalacak” ifadesini kullandı.

100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok artan illerimiz Düzce, Çanakkale, Zonguldak, Yozgat ve Yalova. Azalan illerimiz ise Kırklareli, Kilis, Samsun, Osmaniye ve Adıyaman. Vaka sayısı artış hızı azaldı. Vaka sayıları da tedbirlerle birlikte azalacak. pic.twitter.com/mMsHMT3JEi

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) April 20, 2021

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir