Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nden ofis memuru alımı! Müracaat ekranı ve koşulları…

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü engelli statüsünde memur alımı yapacağını duyurdu. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayınlanan ilana müracaatlar tekrar İŞKUR üzerinden yapılacak. Pekala müracaat koşulları neler?

BAŞVURU KAİDELERİ NELER?

  • Geçerli en az yüzde 40 engelli raporuna sahip olmak. 

  • Analitik düşünebilen, tahlil odaklı olmak ve sorumluluk alabilmek. 

  • Ms Office programlarını bilmek. 

  • İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebinin son müracaat tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak 

  • Başvuru yapan adaylardan imtihan (yazılı yahut kelamlı metotlarından biri yahut ikisi kullanarak yapılacak) sonucunda işe yerleştirmeye hak kazanacak adaylar iş yerinde ilgili mevzuatınca uygulanan fiyat, tazminat, prim, fazla mesai, eğitim, misyon yeri ve gibisi çalışma kaideleri hakkındaki uygulamaları kabul etmiş sayılacaktır. Aksi halde adayların 3 aylık deneme mühleti içerisinde hizmet akdini sonlandırma hakkı bulunmaktadır. 

  • 09.08.2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Personel Alınmasında Uygulanacak Yol ve Temeller Hakkında Yönetmeliğin “Kurumdan Emekçi Talebinde Bulunma” başlıklı 6’ncı unsurunun 3’üncü fıkrası kapsamında vilayet seviyesinde (İSTANBUL) karşılanacaktır. 

  • Bu kapsamda işe başlayacak aday engelli açığımızın bulunduğu İstanbul vilayetindeki işyerlerimizde çalışmaya muvafakat vermiş sayılır. 

  • Alım süreci ile ilgili tüm duyurular; Kuruluş web sayfası duyurular kısmından yapılacak olup, ayrıyeten adreslere diğer tebligat yapılmayacaktır. 

  • İşe alım sürecinde ve/veya işe yerleştirilme sonucunda gerçeğe ters beyanda bulunduğu tespit edilenlerin süreçleri geçersiz sayılacaktır. Atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu süreçler karşısında Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün isimli ve idari süreç yapma hakkı gizli olacaktır. 

MEZUN OLUNAN BÖLÜMLER

Çalışma İktisadı ve Sanayi Bağları, İşletme, İktisat, Lojistik, Ulaştırma ve Lojistik, Memleketler arası Ticaret ve Lojistik, Milletlerarası Lojistik ve Nakliyecilik, Memleketler arası Ticaret ve Lojistik İdaresi, Milletlerarası Ticaret, Memleketler arası Lojistik İdaresi, Memleketler arası Ticaret ve Finans, Milletlerarası İşletmecilik ve Ticaret, Milletlerarası Ticaret ve İşletmecilik, Milletlerarası İşletmecilik, Pazarlama kısımlarının birinden yahut eş pahalığı YÖK’çe kabul edilen gibisi yurt içi/dışı okullarından/bölümlerinden birinden lisans seviyesinde mezun olmak. 

SINAV BAHİSLERİ NELER?

Türkiye İş Kurumunca sonuncu listelerin ulaşmasına müteakip kelamlı sınav/mülakat yeri, saati ve tarihi ayrıyeten duyurulacaktır. 

Büro İşçisi (Memur) için imtihan bahisleri ve puanlama aşağıda belirtilmiştir.

• Türkiye Cumhuriyeti Anayasası (20 Puan) 

•  Atatürk Unsur ve İnkılap Tarihi (20 Puan) 

• Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü vazifeleri (20 Puan) 

• 4857 sayılı İş Kanunu(20 Puan) 

• Genel kültür (20 Puan) olmak üzere toplamda 100 tam puan üzerinden yapılır.

Sınavda başarılı sayılmak için imtihan heyeti üyelerince verilen puanların aritmetik ortalamasının en az 60 olması kuraldır. Adayların atamaya temel muvaffakiyet puanı; Kurum tarafından yapılan kelamlı imtihan puanı ile EKPSS puanının aritmetik ortalaması alınmak suretiyle belirlenecek ve kurumun internet sitesinde ilan edilecektir.

Adayların atanmaya temel muvaffakiyet puanlarının tıpkı olması halinde EKPSS puanı yüksek olana öncelik tanınır. EKPSS koşulu aranmayan tüm adaylarda imtihanda başarılı sayılmak için kelamlı imtihanda konsey üyelerince verilen puanların aritmetik ortalamasının en az 60 olması kuraldır. En yüksek muvaffakiyet puanından başlamak üzere atama yapılacak takım sayısı kadar asıl aday ve asıl aday sayısı kadar da yedek aday belirlenecektir.

Asıl ve yedek aday listeleri kurumun internet sitesinden ilan edilecek ve listede yer alan adaylara ayrıyeten yazılı tebligat yapılmayacaktır. 

NASIL MÜRACAAT YAPILIR?

Başvurular, müracaat süreci içerisinde Türkiye İş Kurumu web sayfasından ya da Türkiye İş Kurumu Hizmet Merkezlerine şahsen gidilerek yapılabilecektir. 

Başvuru için BURAYA giriş yaptıktan sonra açılan sayfanın sol köşesinde ‘’İlan No’’ yazan kutucuğa aşağıdaki ilan numarasını yazınız. 

İlan No: 00006893920

Related Posts

CANLI ANLATIM | Fenerbahçe – Ümraniyespor

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig’de sezonu Ümraniyespor maçıyla açıyor. UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında Çekya temsilcisi Slovacko’yu …

Böyle gol görülmedi… Oradan taksiyle 100 lira yazar

Fransa 2. Ligi 2. haftasında Laval ile Guingamp Stade Francis Le Basser’de karşı karşıya geldi.1-1 devam eden mücadelenin 74. dakikasında …

Galatasaray’ın Inter forması giyen Alexis Sanchez’e yaptığı teklif ortaya çıktı

Transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray, İtalyan ekibi Inter’de forma giyen Alexis Sanchez’i kadrosuna katmak için harekete geçti. SANCHEZ …

Yunanistan, Türkiye hududunda ‘Süpürge Operasyonu’ başlattı

Yunanistan askerleri ile Özel Hudut Muhafızları Birliği’nin, Batı Trakya’daki Türkiye sonundaki Meriç Irmağı çizgisinde göçmenlere yönelik …

Emniyet şeridindeki TIR’a otobüs ve kamyon çarptı: 2 meyyit 5 yaralı

Kaza, Afyonkarahisar- Kütahya yolunun 25’inci kilometresindeki Osman köyü kavşağında meydana geldi. C.A., kullandığı 31 HD 052 plakalı TIR’ı …

Hababam Sınıfı’nın “Bacaksız”ı hangi partiye katıldı

Türk sinemasının usta isimlerinden Tuncay Akça, İYİ Parti İstamnbul İl Başkanlığı’nda partiye üye oldu. İYİ Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.