Fazıl Say ‘starları’ eleştirdi: Genco Erkal sizi savunuyor

Piyanist Fazıl Say, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlamasıyla ifade veren sanatçı Genco Erkal’a destek olmayan ‘starlara’ tepki gösterdi. Say, “Sevgili ‘star’lar… Sizi de… Aslında en çok sizi savunuyor. Haberiniz var mı?” dedi.

Fazıl Say ‘starları’ eleştirdi: Genco Erkal sizi savunuyor

Piyanist Fazıl Say, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlamasıyla hakkında soruşturma açılan ve geçtiğimiz gün adliyeye giderek ifade veren usta tiyatro sanatçısı Genco Erkal’a destek olmayan “starları” eleştirdi.

Say Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “Genco Erkal 83 yaşında. Bir Efsane… Sizi savunuyor. Sizin hayatınızı. Geleceğinizi. Bu ülkenin aydınlık geleceğini… Sevgili ‘star’lar… Sizi de… Aslında en çok sizi savunuyor. Haberiniz var mı? Paylaştınız mı? Savundunuz mu? Her yere baktım hiçbir şey göremedim. Bu beni tedirgin ediyor gençler” dedi.

Say, paylaşımın devamında “Beni dinleyin, lütfen. Duyarlılığa çağırıyorum sizi. Her konuda… Özgürlüğe. Bir olmaya” çağrısı yaptı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir