Fatih Altaylı: Sayın Erdoğan’ı dinleyince şunu gördüm, en sonunda 20 yıllık CHP iktidarına son verecek

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın 21 yıllık iktidarında halka sürekli hitap ettiği için, konuşmalarının kimsede beklediği etkiyi bırakmadığını belirterek, “Dün de AK Parti lideri ve partisinin 3. kez Cumhurbaşkanı adayı olarak dinledik. Sayın Erdoğan’ı dinleyince şunu gördüm.

Bu kez seçimleri kazanacağından çok umutlu ve en sonunda 20 yıllık CHP iktidarına son verecek ve gelip özgürlükçü, hukuk devletini üstün tutan, ekonomide rasyonel ve evrensel kurallara dayalı iktidarını kurabilecek” diye yazdı.

Tayyip Erdoğan’ı Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi siyaset ustası olarak nitelendiren Altaylı, “Erdoğan’ın 20 yıllık siyasi başarısının altında aslında bu tavır yatıyor. Yaptığı icraatların olumsuz sonuçlarından da, yapmadığı icraların olumsuz sonuçlarından da kendini sorumlu tutmuyor ve bu “sorumsuz olma haline” seçmenlerini inandırabiliyor. Bu aslında müthiş başarılı bir siyasi tutum…

Otoyolları, köprüleri yapmanın bir parçası ama ekonomiyi batırıp milleti fakirleştirmenin ya da soğanı 30, patatesi 25 TL yapanın, doları 3 yılda 3 katı fiyata çıkarmanın sorumlusu olmuyor.

Dahası, muhalefetin açıkladığı programa “Yapamazsınız” dedikten ve dedirttikten sonra, bu programı alıp kendi programı gibi kullanmaktan da hiç ama hiç çekinmiyor” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir