Faik Öztrak’tan dikkat çeken dolar açıklaması

Kütahya’da bulunan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Merkez Bankası’nın 100 baz puanlık indirim kararıyla faizi yüzde 15’e çekmesini değerlendirdi.

“10 LİRA 50 KURUŞTAN DOLARI KİM ALDI?”

Merkez Bankası’nın kararı öncesi 10 lira 50 kuruşa kadar düşen doların birden 10 lira 79 kuruşa çıkmasına dikkat çeken Öztrak, şu ifadeleri kullandı:

* Faizlerin düşmesi bekleniyordu ama bu faizlerle ilgili kararın alınması sürecinde yaşananlar gerçekten son derece ilginç. Bu karar alınmadan önce dışarıya ne fıslandı da 20 dakika önce dolar 10 lira 50 kuruşa düştü. Ondan sonra 10 lira 50 kuruştan doları kim aldı?

* 10 lira 50 kuruştan dolar alan adam 100 baz puan faiz düşürüldüğünde doların değeri 10 lira 79 kuruşa çıktı. 10 lira 79 kuruşa çıkınca her bir dolardan 29 kuruş kar etti.

“BU HÜKÜMETİN BİR AN ÖNCE BU İŞİ BIRAKIP GİTMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Türkiye’de üst üste yanlışlar yapıldığını belirten Öztrak “Güveni dibe indirmek için elden gelen her türlü gayret gösteriliyor. Yazıktır. Niye böyle bir manipülasyon havası veriyorsunuz? Bu işin yönetilebilir olmaktan çıktığını, bu hükümetin bunu beceremeyeceğini, milletin sırtında daha fazla yük olmamak için bir an önce bu işi bırakıp gitmesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

“BU ZULMÜ MİLLETE YAPMAYA KİMSENİN HAKKI YOK”

“Faiz indirimi eğer gerçekten geçerli bir nedene dayanmış olsaydı, çok iyi olacaktı” diyen Öztrak, şu ifadeleri kullandı:

* Faiz indirimi nedeniyle 10 lira 50 kuruşa kadar düşmüş olan dolar birden 10 lira 70 kuruşa çıktı. Bu ne demek? Daha yukarı da gider. İğneden ipliğe her şeye zam demek.

* Vatandaşın ezilmekte olduğu hayat pahalılığının, onu daha da fazla ezmesi demek. Yani kimse kusura bakmasın. Bu millete bu sıkıntıyı, azabı, zulmü yaşatmanın anlamı ne? İşte şimdi haber geliyor.

* Kapalı çarşıda tahtalar kapatıldı diye. Nedir? Aldı başını gidiyor. Bu zulmü millete yapmaya kimsenin hakkı yok. Kendisini, hikmeti nedir bilinmeyen garip teorilerini ispatlamak için bunu yapmaya hakkı yok.

“YETER ARTIK! YÖNETEMİYORSUNUZ”

Öztrak, doların artışının devam ederek 11 lira 26 kuruş seviyelerine yükselmesinin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

* Parayı yazı-tura atmak için havaya atsanız, yere düşene kadar değer kaybediyor. Dolar 11,30’a koşuyor. Yeter artık! Yönetemiyorsunuz.

* Ne kendinizi daha fazla rezil edin ne de ülkeyi perişan edin. Getirin hemen sandığı. #HemenSeçim

Related Posts

Borsa İstanbul’dan bayram düzenlemesi: 7 günlük takas mühleti

Bu hafta cuma günü Kurban Bayramı nedeniyle 4 buçuk günlük tatile girecek Borsa İstanbul’da, gerçekleştirilecek süreçlerin takası 13 Temmuz …

TMO, ayçiçek hasadına sayılı günler kala 18 bin ton yağ ihalesi yaptı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ayçiçeği hasadına kısa bir mühlet kala 18 bin ton ham ayçiçeği yağı ihalesi yaptı. Dünya gazetesinen Mehmet …

Bakan Nebati herhalde ironi yaptı… Enflasyon sözleri tartışma yarattı

Diyarbakır’daki temasları kapsamında AKP İl Başkanlığını ziyaret eden Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati partililerle bir araya geldi.Burada …

Bitci Teknoloji Durdurulamıyor: CRBT Token Geliyor!

Dünyanın önde gelen takım ve organizasyonlarını Blockchain teknolojisiyle buluşturan Bitci Teknoloji, Coritiba Foot Ball Club ile kapsamlı bir iş …

E-ticarette tekelleşmeye son verilecek

Canan SAKARYA Dünyada ve Türkiye’de hızla büyüyen özellikle COVID-19 salgınıyla birlikte daha da öne çıkan e-ticarette rekabeti bozucu veya …

Borsa günü yüzde 1,54 kayıpla tamamladı

BIST 100 endeksi, evvelki kapanışa nazaran 39,02 puan azalırken, toplam süreç hacmi 36,1 milyar lira düzeyinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.