Bize Her Yer Çamoluk Otomotiv: 100 Milyon Liralık Evlere İnanamayacaksınız!

Ev fiyatlarındaki yükselişin bağımsızlığını ilan ettiğini bilsek de bazen gördüklerimiz karşısında dehşete düşüyoruz. Salim kafayla düşününce yok artık olmaz o kadar da desek de halen içimizi bir kurt kemirmiyor değil. Türkiye’de 100 milyon liranın üzerinde fiyatla satılan evlere bakalım istedik. O da ne? İstanbul’da yalı beklerken, gördüklerimiz bizi farklı diyarlara götürdü. Büyüklerimizin milyon, milyar söylemlerine, son yıllarda değişen fiyatlarla empati kurabilirken, birazdan göreceğiniz manzara karşısında ‘bir yanlışlık olduğu kesin’ diyeceksiniz.

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli deprem felaketleri sonrasında düzenlenen yardım gecesine Çamoluk Otomotiv, 2005’te silinen “6 sıfır” 18 yıldır kullanılmayan “milyar” söylemi ile danga vurmuştu.

İstanbul’da yalı fiyatları araştırması yapmak isterken karşımıza çıkan manzara ile ekonomi literatürüne geçecek olan Çamoluk vakasını yeniden yaşadık. Türkiye’de “3 haneli milyon” fiyatındaki evler bizi bizden aldı.

İstanbul ve yazlık bölgelerdeki malikane, çiftlik bazındaki yapıları saymazsak 3 sıfır fazla atılan bu evlerde hata olduğunu düşünmek işimize geldi.

Yoksa ya gözlerimizden ya da akıl sağlığımızdan şüphe etmeye başlayacaktık.

Hepsi kendi bazında birer değer olsa da para kazanmayı ve saymayı bilenlerin bu ilanları gördüğünde kendinden şüphe etmemesi mümkün değildi.

Ülkenin değişik bölgelerinde özellikle müstakil konutların 100 milyon TL’yi aşan fiyatları, “kesin bir yanlışlık var” ile “olamaz değil mi?” sorgulamalarına sürükledi.

Merkez Bankası’nın Konut Fiyat Endeksinin dengelerini bozacağı kesin olan bu evlerin ilanlarında atılan fazla 3 sıfır,

İstanbul’da yalı fiyatına, Anadolu’nun güzide ancak ücra köşelerindeki evler vergi memur olsak iştahımızı kabartırdı.

Siz bu evlerin fiyatları için ne düşünüyorsunuz?

?

Yorumlarda buluşalım.?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir