Bitcoin Çakıldı: Bu 5 Meme ve Web3 Coin ise Fırladı!

Geride bıraktığımız 24 saat boyunca Bitcoin ve altcoin’lerin fiyat kaybı daha da derinleşti. Bu sırada bazı web3 ve meme coin projeleri değer kazandı. Bu yazımızda, en çok yükselenleri paylaşacağız. İşte detaylar…

5 meme coin’in değeri arttı

Bitcoin 18.000 dolara düşerek önemli görülen 20.000 doları kaybettiğini kesinleştirdi. Bu sırada çeşitli altcoin’ler değer kazandı. Öncelikle meme coin’lere bakarsak, yüzde 37.5 ile YetiCoin (YETIC) öne çıkıyor. Özellikle kripto ve fitness’ı birleştirme amacı güden YetiCoin, “Yet Gym Bruh” NFT’leri ile son zamanlarda dikkat çekiyor. Bu NFT ile kullanıcılar antrenmanları izleyebiliyor, gelişmelerini kaydedebiliyor. Ayrıca topluluk mesaj panosuna erişip, liderler arasına katılabiliyor.

YETIC’in ardından Cake Monster (MONSTA) yüzde 17.9’luk bir artış ile ortaya çıkıyor. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere MONSTA, bugün ilk yılını kutluyor. Bu nedenle yakım etkinlikleri gerçekleştiriyor. Bir coin’in yakılması, arzını azaltır. Böylece, kripto para daha nadir bir hale gelir. Bu durumun genellikle fiyatı da artırması beklenir. MONSTA ayrıca yeni NFT koleksiyonunu da paylaştı.

YETIC ve MONSTA’nın ardından en çok değer kazanan coin’ler arasında Kitty Coin Solana (KITTY) yer alıyor. KITTY, yüzde 16.3 oranında değer kazandı. HotDoge (HOTDOGE) yüzde 11.7 yükselirken Fantom Doge (RIP) yüzde 5.6 artış yaşadı.

Web3 coin projeleri arasından biri öne çıktı

Meme coin’lerden sonra web3 alanına bakarsak, yalnızca bir coin’in kayda değer bir artış yakaladığını görüyoruz. Bu coin, Litentry (LIT) oluyor. LIT, geçtiğimiz gün boyunca yüzde 30’un üzerinde artış yaşadı. Bu artış, maalesef kripto alanında son bir haftadır göremediğimiz bir oran. LIT, son zamanlarda Phala World’ün Spirit NFT koleksiyonu ile ortaklık kurarak onlar için kimlik hizmeti sağlıyor.

Litentry zaten merkeziyetsiz bir kimlik doğrulama ve kullanıcı etkinliği veri yönetimi altyapısı sunar. Litentry, kimlik tabanlı bir ağ ve ilgili araçları içerir. Bir kimlik eşleştirme ve kimlik belirleme mekanizması içerir. Bir bütün olarak merkezi olmayan kimlik ve kullanıcı etkinliği veri yönetimi altyapısından oluşur.

Piyasada son durum: BTC ve ETH eriyor

Kripto yatırımcıları, Rusya Ukrayna savaşının başlangıcından bu yana zor zamanlar yaşıyor. Ancak durum özellikle son birkaç haftadır vahim bir hal aldı. 19 Haziran 2022’de en büyük kripto para birimi olan Bitcoin 18.000 dolara düştü. Kasım 2021’deki zirve fiyatından yüzde 70’in üzerinde daha düşük seviyelere geriledi. Yalnızca son 24 saatte yüzde 7’nin üzerine düştü. Ethereum, Cardano, Avalanche ve Dogecoin gibi diğer kripto para birimleri de ciddi değer kaybı yaşadı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.