Atatürk Havalimanı palavrasını 5’e katladılar! Bakan Kurum tezleri tek tek çürüttü

Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, muhalefetin Atatürk Havalimanı tez ve tenkitlerine canlı yayında tek tek karşılık verdi. Bakan Kurum, “Atatürk Havalimanı yıkılıyor diye bir algı peşindeler. Atatürk Havalimanı yıkılmıyor, bilakis Atatürk Havalimanı milletimize armağan ediliyor. Atatürk Havalimanı inşa ve ihya ediliyor.” dedi.

Bakan Kurum’un açıklamalarından satır başları:

İMARA AÇILMAYACAK

Hangi millet bahçemizi satmışız ki Atatürk Havalimanı’nda yapacağımız Millet Bahçesi’ni satacağız. Burayı ne konut imarına ne ticaret imarına açmayacağız.

MUHALEFET KORO HALİNDE KARŞI ÇIKIYOR

Nerede hakikat bir iş yapsak, rant projesi olduğu, yabancılara satılacağı üzere telaffuzlarla karşı karşıya kalıyoruz. İstanbul’un akciğeri olacak bir projeye muhalefet koro halinde karşı çıkıyor.

ATATÜRK HAVALİMANI’NI İHYA EDİYORUZ

Atatürk Havalimanı’nı yıkmıyoruz. Biz bu alanı ihya ediyoruz. 

Havalimanı’nın bir pistini, ambulans uçaklarının inebilmesi için, sivil havacılık için, afet vaktinde kullanılabilmesi için koruyacağız.

AFET TOPLANMA ALANI GÖREVİ GÖRECEK

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi, mümkün bir sarsıntıda, bir afette o bölgedeki vatandaşlarımız için bir afet toplanma alanı görevi görecek.

YATIRIM BEDELİ 5-10 MİLYAR DOLAR DEĞİL 2 MİLYAR 100 MİLYON TL

Millet Bahçesi’nin imal bedeli 2 milyar 100 milyon TL’dir. 5-10 milyar dolar değildir. Biz oradaki hiçbir yapıyı yıkmıyoruz, çocuklarımızın-gençlerimizin kullanacağı formda revize ediyoruz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.